ZMIANY OPŁAT ZA WODĘ I ŚCIEKI OD 1 CZERWCA 2018 R.

Szanowni Państwo

W imieniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Wrześni informujemy, że 7 maja 2018 r. Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Poznaniu zatwierdził, na okres trzech kolejnych lat, Taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Września. Taryfa została opublikowana przez Wody Polskie 24 maja 2018 r.

W związku z powyższym nowe stawki taryfy określającej opłaty za wodę i ścieki będą obowiązywały od 1 czerwca 2018 r. do 31 maja 2021 r.

Zatwierdzona taryfa dostępna jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Września oraz stronie internetowej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Wrześni.   

Nowe stawki wynikają z ekonomicznej kalkulacji zapewniającej naszemu przedsiębiorstwu przychody, które pozwolą na właściwą realizację naszych obowiązków, tj. dostarczania wody w odpowiedniej ilości i jakości, odbiór i oczyszczanie ścieków, utrzymanie istniejącej infrastruktury w należytym stanie technicznym, rozbudowę istniejącej infrastruktury w celu nadążenia za rozwojem Gminy Września.

Nasi Odbiorcy otrzymywać będą produkty i usługi odpowiedniej jakości przy zachowaniu poziomu kosztów poniżej średniej naszego regionu. Poniższa tabela przedstawia zmiany cen w okresie zatwierdzonym taryfą z uwzględnieniem celów, do których woda będzie używana.

taryfy

Przykład: dla zobrazowania skali zmiany ceny, poniżej przedstawiamy obliczenia dla typowej rodziny, która korzysta z dostawy wody i odbioru ścieków dla celów spożycia przez ludzi.
Nasz odbiorca z grupy gospodarstw domowych zużywa przeciętnie 2,7 m3 wody miesięcznie. Nowa cena za wodę  i ścieki będzie dla niego o 3,90 % większa, co przekłada się na wzrost miesięcznych kosztów brutto o 1,11 zł.
Przy założeniu, że przykładowa rodzina składa się z 4 osób, rachunek będzie wyższy o 4,44 zł brutto miesięcznie.
Dbając o Państwa budżety oraz ze względów ekologicznych przypominamy, że możecie Państwo zrezygnować  z drukowanej wersji faktury na rzecz faktury przekazywanej w formie elektronicznej.
Dzięki temu Państwa rachunek będzie niższy o 2,75 zł brutto miesięcznie. Chętnych zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta naszego przedsiębiorstwa.

 INFOGRAFIKA taryfa 2018

Pełna treść zatwierdzonej Taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Września

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.