ZMIANY OPŁAT ZA WODĘ I ŚCIEKI OD 21 CZERWCA 2023 R.

 

Decyzją Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie skrócono obowiązywanie aktualnej taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków jednocześnie zatwierdzono nową, która wejdzie w życie 21 czerwca 2023 r.

Poniżej decyzja oraz nowozatwierdzona taryfa.

https://wodypolskie.bip.gov.pl/rzgw-w-poznaniu-taryfy/decyzja-po-rzt-70-23-2023-d-ki.html

 

Taryfa została opracowana zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r. poz. 2028) i przepisami wykonawczymi tej ustawy oraz zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 lipca 2017 roku – Prawo wodne (tekst jednolity Dz. U. z 2022r. poz. 2625 ze zm.).
Ceny zawarte w taryfie określono na podstawie niezbędnych przychodów, przy zapewnieniu standardów jakościowych obsługi Klientów - wynikających z przepisów prawa. Zgodnie z nimi Spółka ma obowiązek dostarczania w sposób ciągły i niezawodny, należytej jakości wody oraz ciągłego odbioru ścieków i ich skutecznego oczyszczania.
Przyczyną uzasadniającą złożenie do Regulatora wniosku o skrócenie okresu obowiązywania dotychczasowej taryfy był drastyczny wzrost kosztów działalności Spółki, na który największy wpływ miał ponad 2,5-krotny wzrost cen energii elektrycznej. Ponadto znacznej podwyżce uległy ceny wykorzystywanych do bieżącej działalności materiałów oraz usług obcych. Nie bez znaczenia były podwyższenie płacy minimalnej w ostatnim czasie, a także wzrost stóp procentowych. Wymienione powyżej przesłanki znacząco wpłynęły na zmianę warunków ekonomicznych funkcjonowania Przedsiębiorstwa oraz wpłynęły na konieczność wprowadzenia nowej taryfy. Przychody z niej uzyskane, przy założeniu nierosnącej inflacji, pozwolą na pokrycie kosztów prawidłowej eksploatacji systemu wodociągowego i kanalizacyjnego oraz dadzą możliwość kontynuowania rozpoczętych prac inwestycyjnych.

 

taryfa Września ogłoszenie

 

Infografika taryfy 3

 

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.