Polityka obecnego Zarządu Przedsiębiorstwa nastawiona jest na ciągły jego rozwój i dostosowanie jakości usług do obowiązujących, nowoczesnych standardów.
Stąd Zarząd podjął decyzję o stopniowym, ale systematycznym wprowadzeniu do usług Przedsiębiorstwa, nowoczesnej technologii radiowego systemów IZAR firmy DIEHL oraz Cyble firmy ITRON, które zapewniają nową jakość w zakresie zdalnego odczytu wskazań wodomierzy.
Te sprawdzone i dojrzałe systemy, gwarantują bardzo szybki i skuteczny odczyt rzeczywistego stanu liczników nawet z jadącego samochodu. Dzięki temu koszty odczytu trudnych i niedostępnych miejsc zostają zminimalizowane, a czas znacznie skrócony. Poprzez szeroki zakres alarmów i informacji, systemy umożliwiają również monitoring sieci wodociągowej.

Zalety obu systemów radiowych, nie tylko wpływają na znacznie lepszą organizację pracy Przedsiębiorstwa, poprzez gwarancję odczytów wskazań wodomierzy w przypadku utrudnionego dostępu, swobodę w wyborze terminu odczytywanych danych, czy poprzez wyeliminowanie pomyłek związanych z czynnikiem ludzkim, ale przynoszą także Odbiorcom usług większy komfort Ich obsługi.
Odczyty radiowe bowiem, odbywają się bez konieczności wizyt inkasenta w domu Odbiorcy, a także zwalniają go z konieczności przekazywania wskazań licznika Przedsiębiorstwu, w sytuacji gdy inkasent nie zastanie Go w domu, albowiem jego obecność w momencie odczytu nie jest wymagana.

Zarząd Przedsiębiorstwa, realizuje politykę unowocześnienia usług, także poprzez wymianę wodomierzy, których legalizacja wygasła, na wodomierze nowej generacji, charakteryzujące się doskonałą dynamiką pomiaru, dobrą odpornością na przekroczenia natężeń oraz niskim progiem rozruchu.

W przypadku systemu IZAR zastosowanie mają modularne wodomierze objętościowe Altair V4 oraz Altair V3 o przekroju DN15-DN20, posiadające zatwierdzenie wg dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej - MID (Measuring Instruments Directive). Wodomierze te posiadają zabezpieczenie przed działaniem zewnętrznego pola magnetycznego. Są  niewielkie, co pozwala na ich montaż, na bardzo ograniczonej przestrzeni.

Z systemem Cyble natomiast, współpracują wodomierze Unimag Cyble, Flodis – ekstra suche wodomierze jednostrumieniowe, o przekroju DN15-DN20, posiadające zabezpieczenia przeciw magnesom neodymowym. Wodomierze te, posiadają zatwierdzenie europejskie, Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, uznawane we wszystkich krajach Unii.
Oba typy wodomierzy, Przedsiębiorstwo instaluje u odbiorców indywidualnych, w domkach jednorodzinnych.

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.